על התואר .B.Sc בהנדסת אנרגיית גז ונפט

מלגת לימודים בסך 6,000 ₪ לכל שנת לימודים
*כל סטודנט בעל פסיכומטרי 600 ומעלה שיחל לימודיו השנה בהנדסת אנרגיית גז ונפט יקבל מלגת שכר לימוד מלאה לכל שנת לימודים.
**בכפוף לתקנון המלגות

הפריצה של הגז הטבעי לישראל החלה בשנת 2000 עם גילוי שדה הגז מרי B מול חופי אשקלון. תוך מספר שנים, הוקמה, יש מאין, מערכת קליטה והולכה של גז ומספר חברות גדולות החלו להשתמש בה. התגליות הנוספות, בעיקר השדות תמר ולוויתן, הביאו להרחבה משמעותית של מערכת הקליטה וההולכה של הגז הטבעי.

בגלל הקצב המהיר של חדירת הגז למדינה, התבסס רוב הפיתוח עד עכשיו על ידע חיצוני מחו”ל ועל מספר מצומצם של אנשי מקצוע מקומיים, שעברו הסבה “on the job” ללא בסיס מספיק של ידע אקדמי סדיר וזאת בתעשייה שהושקעו בה, רק בשלב ההתחלתי, מספר מיליארדי דולרים ושהקפה השנתי צפוי להיות מעל 5 מיליארד דולר לשנה , כאשר פיתוח שדה לוויתן יביא להכפלת הסכומים.

לאור התפתחות זו, הגז הטבעי אמור להוות מקור האנרגיה העיקרי בישראל. דרושים מהנדסים שיבינו וידעו לתכנן, להקים ולהפעיל את מערכת הגז, הפקות ממאגרי גז גיאולוגיים, תכנון, פיתוח, בקרה ותחזוקה של מערכות אנרגיה, ותכנון פיתוח ותחזוקה של רשתות הולכה, אגירה ואחסון גז, בעיקר בכל הנוגע למשק הישראלי. מהנדסים אלה יבינו את מערכות האנרגיה וידעו לפעול תוך הבנת המגבלות, לרבות אלה הנובעות מיחסי הגומלין בין אנרגיה לסביבה ובין אנרגית גז ונפט לבין מקורות אנרגיה מתחדשים (כגון אנרגיה סולרית ואנרגית רוח).

בית הספר להנדסה במכללה האקדמית כנרת מפתח קשרים הדוקים עם כל המפעלים והתעשיות שיעסקו בהיבטים השונים הקשורים לגז טבעי בישראל.

*הענקת התואר מותנית באישור המל”ג
* המלגה בכפוף לתקנון המלגות

I loved the systematic clarity of the structural units and the stylistic essay writing.com checklist
השאירו פרטים
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
*שדה חובה
Fotolia
לקביעת פגישת ייעוץ
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
*שדה חובה
לבדיקת זכאותך למלגה וקביעת פגישת ייעוץ
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
*שדה חובה
*שדה חובה