מקצועיות, יצירתיות, מחוברות לשטח (פרקטיקה) לכל אורך הדרך והתפתחות אישית הם היסודות עליהן בנוי תכנית הלימודים פורצת הדרך, לניהול משאבי אנוש, במכללה האקדמית כנרת, המכוונת להכשיר את הדור הבא של מנהלי משאבי אנוש בישראל.

מסלול הלימודים לתואר ראשון בניהול משאבי אנוש במכללה האקדמית כנרת הנו מסלול לימודים המיועד לאנשים עובדים. המשמעות היא שהלימודים מתקיימים בשעות אחר הצהריים ובימי שישי ולכן מתאפשר ללומדים במסלול לעבוד במשרה מלאה, תוך כדי הלימודים.
מתוך ראייה הדוגלת בשילוב של אקדמיה ופרקטיקה, כבר משנת הלימודים הראשונה הסטודנטים מתפקדים כיחידת משאבי אנוש במטרה ליישם את התאוריה הנלמדת בקורסים השונים ולהכשיר אותם לעולם העבודה.
זהו המסלול היחיד בישראל ללימודי ניהול משאבי אנוש אשר בו באופן פעיל ומתמשך סטודנטים חווים את השטח וצוברים ניסיון רלוונטי לעולם העבודה תוך כדי לימודי התואר הראשון כבר מהשבוע הראשון ללימודים!
בהמשך הפרקטיקה והידע התאורטי מיושמים בפרקטיקום דו-שלבי המתבצע בארגון עסקי או ציבורי.
במסלול שלנו המרצים המובילים את הפרקטיקום ואת קורבי הליבה המקצועיים, עוסקים במקביל למחקר האקדמי העשיר, בתחומים השונים של ניהול משאבי אנוש כמנהלי משאבי אנוש וכיועצים ארגוניים, באופן שמקנה ללומדים במסלול חיבור תמידי ומתמשך לפרקטיקה של המקצוע.

מבנה תכנית הלימוד
התכנית בנויה מ-120 נ”ז הפזורות על פני 9 סמסטרים הנלמדים לאורך 3 שנים.
*לימודי מבואות במדעי החברה המכוונים כולם ללימודים ניהול משאבי אנוש. במסגרת זו נלמדים קורסים כגון סוציולוגיה ארגונית, פסיכולוגיה ארגונית ועוד.
*לימודי ליבה המכוונים להקנות תשתית עיונית ויישומית רחבה בנושאי ניהול משאבי אנוש. במסגרת זו יילמדו קורסים כגון יחסי עבודה, ניהול עובדים ופיתוח משאבי אנוש, קליטה מיון והערכת עובדים, דיני עבודה, פיתוח ארגוני ועוד רבים נוספים אשר מהווים יחד תשתית ידע הכרחית לעוסקים במקצוע. תשתית ידע זו תאפשר לבוגרים למצב את עצמם כאנשי מקצוע המסוגלים לעמוד בכל אתגר מקצועי שיידרש מהם.
*כלים יישומים: במסגרת זו ילמדו מספר קורסים הכוללים מרכיבים יישומיים של ניהול משאבי אנוש. בין היתר הסטודנטים מתרגלים על מערכת priority ועוד מגוון רחב של קורסים נוספים.
*קורסי בחירה: במסגרת זו הלימודים יחשפו לקורסים ייחודים כדוגמת ניהול משא ומתן מתקדם ופסיכולוגיה חיובית.
קרובים אלה מצויים במרכז העשייה של מנהלי משאבי אנוש בארגונים מובילים וככאלה הם מעשירים את בסיס הידע של הסטודנטים.
*לימודים מתודולוגיים שמטרתם הקניית מושגי יסוד בלימודים אקדמיים ובמחקר מדעי במדעי החברה.
במסגרת זו נלמדים קורסים כדוגמת שיטות מחקר, סטטיסטיקה וכתיבה מדעית.

מתוך חשיבה על מסלול הקריירה של הבוגרים, במהלך השנה השלישית הסטודנטים הלומדים במסלול יוכלו לשלב במקביל ללימודים האקדמיים, לימודי תעודה בתחום של יעוץ ארגוני ולסיים את לימודיהם עם תואר ראשון בניהול משאבי אנוש ותעודה נוספת המעידה על הכשרה מקצועית מקיפה בתחום של יעוץ ארגוני.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי
בוגרי התכנית יוכלו לעבוד בקשת רחבה של תפקידי ניהול בארגונים שונים, כמו גן בתפקידים שונים של פיתוח וניהול משאבי אנוש במגזר הציבורי, הפרטי והעסקי. בנוסף הלימודים מאפשרים לבוגרים להשתלב כעצמאים בתחומים מגוונים של ייעוץ ארגוני ו/או לפתח קריירה אקדמית בתחום. מבחינה זו בוגרי התכנית יוכלו להשתלב בתכניות לימוד לתארים מתקדמים כגון יעוץ ארגוני, לימודי עבודה ועוד.

ניהול משאבי אנוש הוא מקצוע. אנחנו במכללה האקדמית כנרת בנינו מסלול לימודים פורץ דרך אשר יקנה לכם את הכלים להצליח בתחום ויאפשר לכם לבנות קריירה מקצועית בעולם המאתגר של ניהול משאבי אנוש, תחום אקדמי ומקצועי המחבר בין עולם העסקים לאנשים העובדים, אשר מהווים את המשאב הכי משמעותי עבורו.

*הענקת התואר מותנית באישור המל”ג. **מסלול מובנה לאנשים עובדים.

השאירו פרטים
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
*שדה חובה
לקביעת פגישת ייעוץ
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
*שדה חובה
לבדיקת זכאותך למלגה וקביעת פגישת ייעוץ
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
*שדה חובה
*שדה חובה