על התואר

המחסור במים הינו כבר מזמן בעיה כלל עולמית, אשר עשויה להחריף עם התרבות האוכלוסייה ועלייה בצריכת המים, עם העלייה ברמת החיים מחד ועם השינויים באקלים העולמי מאידך. ישראל היא מדינה שבה בעיית המחסור במים ידועה מזה שנים, אך יש בה תרבות של התפתחות, יזמות ויצירה. במשך שנים התפתחה במדינתנו תעשיית המים העוסקת בייצור של מגוון מוצרים לשימוש בתחומים הרבים של סקטור המים, ביניהם: הולכה, השקיה, בקרה, טיפול באיכות המים, טיפול בשפכים, מיחזור מים, התפלת מים ועוד.

תוכנית הלימוד לתואר .B.Sc בהנדסת תעשיות מים של מכללת כנרת מותאמת לצרכים הנוכחיים והעתידיים של תעשיית המים הישראלית, החותרת להרחיב את פעילותה בחו”ל תוך הבנת הצרכים השונים במדינות המפותחות והמתפתחות, ואשר עושה שימוש בניסיון שנצבר בישראל כמנוף לחדירה לשווקים העולמיים.

מבנה תוכנית הלימוד לתואר .B.Sc בהנדסת תעשיות מים

  • קורסי יסוד - בעיקר מתמטיקה ופיסיקה, הנותנים תשתית ידע יציבה וקבועה בזמן. חלק זה הוא נכס חשוב המהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של כל מקצוע.
  • קורסי הנדסה בסיסיים - המקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות השונות המהוות את הבסיס ו/או המשיקות להנדסת המים, ומכינים את הסטודנט לפעילות בכל ענף מקצועי הקשור בתעשיית המים.
  • קורסי התמחות – הכוללים נושאים העומדים והעשויים לעמוד במרכז עיסוקו של מהנדס בתעשיות המים, כגון: מערכות הולכת מים ושפכים, הנדסת השקיה וניקוז, טיפול במים ושפכים, תהליכים ממברנליים לשיפור מי קולחין והתפלה, מכשור ובקרה של מערכות מים ושפכים.
  • פרויקט מסכם - בו מיישם הסטודנט את הידע שצבר במהלך הלימודים לפתרון בעיה הנדסית משמעותית.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי

תוכנית הלימודים במחלקה ללימודי הנדסת מים נותנת למהנדסים, בוגרי תואר .B.Sc בהנדסת תעשיות מים, אפשרות להשתלב בתעשיית המים המקומית בתפקידים של מהנדסי מפעל העוסקים, בין השאר, בתהליכי פיתוח ואינטגרציה של מוצרים הקשורים בהנדסת מים, יישום ושיווק של מוצרי התעשייה השונים בארץ ובעולם. כן מעניקה התוכנית ללימודי הנדסת מים אפשרות שילוב בסקטור המים הישראלי במגוון רחב של תפקידים, כמו: מהנדס מים בתאגידי המים, מהנדסי תפעול של מתקני טיפול במים ושפכים ובמתקני התפלה וכן בתחומי הייזום, התכנון והתפעול של פרויקטים בתחום הנדסת מים.

To mark it, here’s a look at all of the emotions in gif form you must have felt when you read your https://www.writemypaper4me.org letter
השאירו פרטים
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
*שדה חובה
1 (2)
לקביעת פגישת ייעוץ
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
*שדה חובה
לבדיקת זכאותך למלגה וקביעת פגישת ייעוץ
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
*שדה חובה
*שדה חובה