על התואר

.B.Sc בהנדסת איכות ואמינות עוסק באיכות תהליכים, סביבה, בטיחות וגהות, ביטחון וקשרים עם הקהילה. מצטיין ביישום גישות ועקרונות הנדסיים וניהוליים, בתכנון ופיקוח על מערכות ומתקנים ובשיפור התהליכים בייצור ושירותים. המטרה הינה להקנות ללקוח ולקהילה אמון בפעילויות, במוצרים ובשירותים של הארגון. הנדסת איכות מעורבת בפיתוח כל מוצר החל משלב תכנונו, תוך שילוב ידע מתחומי האלקטרוניקה, הציוד המכני, החומרים, התוכנה, המידע ויחסי אנוש. הנושא הינו רב תחומי, המצריך ראייה מערכתית רחבה ואינטגרטיבית וקשר הדוק עם צוותי הפיתוח, ההנהלה והלקוחות.

תחום הנדסת איכות והאמינות מהווה נדבך חשוב ביותר בהתמודדות חברות ההיי–טק, התעשייה המתוחכמת וחברות ההזנק עם התחרות העזה בשוק המודרני ובקרב על הלקוח, לכן תפקיד מהנדס האיכות תופס מקום משמעותי בארגון.

מבנה תוכנית הלימוד לתואר .B.Sc בהנדסת איכות ואמינות

  • קורסי יסוד - בעיקר מתמטיקה ופיסיקה, היוצרים תשתית ידע איתנה. זהו נכס חשוב המהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של הנדסת איכות ואמינות.
  • קורסי הנדסה בסיסיים - מקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות ההנדסיות שעמן יפעל מהנדס האיכות והבטיחות. בסיס זה מכין את המהנדס לפעילות בכל ענף מקצועי בהנדסת איכות ואמינות, שאליו הוא עשוי להגיע בתעשייה ובמשק.
  • קורסי התמחות - מעניקים את ההבנה המעמיקה במערכות איכות ובמערכות משולבות; גישות מתקדמות להערכת אמינות כבר בשלב התכנון של מיזם, בניית מערך ניטור המבקר יציבות של כל תהליך בייצור, פיתוח מערכי התחזוקה והשדרוג, יכולת ניתוח של מידע וחיזוי חריגות, סימולציה לביצוע החלטות על חלופות בשלבי התכנון, הביצוע והתחזוקה; מערכי בטיחות תעסוקתית; ניהול אסונות; תוכנית מוכנות; התנסות מעשית עם מטלות בארגונים. מוקנית הכרה של כלים, הבנה של מערכות ניהול, תקינה בינלאומית ודרישות לתואמות.
  • פרויקט מעשי מסכם - בו מיישם הסטודנט את הידע שצבר במהלך לימודי הנדסת איכות ואמינות לפתרון בעיה הנדסית משמעותית, הפרויקט מיושם לרב בתעשייה.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי

תוכנית הלימודים לתואר .B.Sc בהנדסת איכות ואמינות, מכשירה את הבוגר להקים ולתחזק מערכות ניהול איכות ובטיחות, להשתלב בצוותי הפיתוח, התכנון והליווי של כל מוצר חדש או בהכנסת שינויים הנובעים ממזוג בתעשיות המתקדמות ובארגונים השונים. מהנדס איכות הינו הגורם המחבר את כל הנעשה בארגון תוך ראיה מערכתית. הוא המכתיב את הדרישות ונמצא בקשר רציף עם כל בעלי העניין:מהנדסי הפיתוח והתכנון, הכלכלנים, הרכש, השיווק, התחזוקה, וכמובן עם ההנהלה, גורמיהרגולציה,גורמיםבינלאומיים והלקוחות.

פוטנציאל מקומות התעסוקה הינו רחב ביותר – החל מתעשיות עילית ותעשיות מתוחכמות וכלה בחברות הזנק (Start-Up), משרדי ממשל ורשויות מקומיות, חברות עסקיות, ארגונים, חברות שירות, חברות כלכליות ועוד.

תוכנית הלימודים מותאמת לאנשים עובדים! הנדסאים זכאים לפטור מקורסים על פי הנוהל.

השאירו פרטים
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
*שדה חובה
DSC_1151
לקביעת פגישת ייעוץ
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
*שדה חובה
לבדיקת זכאותך למלגה וקביעת פגישת ייעוץ
השאירו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם
*שדה חובה
*שדה חובה